Şartlar & Koşullar

 

Teslimat Şartları

Siparişleriniz, sipariş tarihinden itibaren 3-4 işgünü içinde kargoya verilir. Siparişlerini takip etmek içim "Hesabım" bölümünü kullanabilirsiniz. Ayrıca bizi telefonla arayarak da siparişiniz hakkında bilgi alabilirsiniz. Sipariş verdikten sonra teslimat adresi değiştirilememektedir. O yüzden lütfen teslimat adresinizin doğruluğundan emin olunuz. Teslimat sırasında teslimat adresinde kimsenin bulunmaması durumunda kargo sorumlusu sizin için kargo şirketinin telefon numarasını ve şube adresini içeren bir haber formu bırakacaktır. Uğrama sırasında size ulaşılamamış olması halinde kuryenin bıraktığı haber formundaki bilgiler ile kargo şubesi ile irtibata geçerek kargonuzu şubenizden almanız gerekmektedir.

www.hesaplidukkan.com kargoları, olabilecek en uygun fiyat ile taşıyan kargo firması vasıtası ile yapılır. Firma merkezi istanbul dur. Bulunduğunuz yerde İlgili kargo firmasının şubesi yoksa ürün adresinize kadar araç ile getireleceğinden "mobil" adı altında extra bir kargo ederi talep edilebilir. Bunun dışında gösterilen kargo fiyatları gerçek ve geçerlidir. Satın alma işlemini tamamladığınız ürünler üç iş günü içerisinde kargoya verilir ve nakliye bilgi formu numarası, kargonuzu internetten takip edebilmeniz amacı ile email olarak sizlere iletilir. Bu numara ile "Hesabım" sayfasındaki kargo sayfalarından kargonuzun o an nerede olduğunu ve size ne zaman ulaşacağını öğrenebilirsiniz.

Ücret İadesi

Göndermiş olduğumuz üründe herhangi bir hata, yanlışlık veya bozukluk yoksa, ambalajı açılmadan, bir hafta içinde size gönderdiğimiz şekilde bize geri gönderirseniz, ürün iadeniz kabul edilebilir.

Siparişin üzerinden 1 haftayı aşan sürede ürün iadesi kabul edilmemektedir.

Kırık hasarlı, yanlış veya eksik ürün gibi iadeler kurye kapınızdayken tutanak tutulduğu takdirde kabul edilecektir. Kargo şirketinden paketi teslim aldığınıza dair imza, ürünü hasarsız ve doğru teslim aldığınızı belirten bir imzadır. Teslim aldığınıza dair imzayı attığınız andan itibaren kargo şirketi görevini tamamlamış sayılacaktır. Bu nedenle kurye kapıdayken paketi açıp, kontrol ediniz.

Kurumlar tarafından satılan ürünlerin iade faturaları, kişilere kesilmiş olan faturaların orijinalleri olmadan ürün iadesi kabul edilmemektedir.

İade edilen ürün bedelleri ürün elimize ulaştıktan sonra size iade edilir. Ürün bedelinin hesabınıza geçmesi çalıştığınız bankaya göre değişmektedir, bu süreye bizim müdahale etme hakkımız yoktur.

Sorunsuz teslim edilen ürünlerin iade kargo ücreti alıcıya, diğer durumlarda bize aittir.

Güvenlik

Hesaplidukkan.com' da kişisel bilgileriniz koruma altındadır. Üyelik ve sipariş işlemleri gerçekleşmesi sırasında girilen bilgiler SSL güvenlik sistemiyle korunmaktadır. Kredi kartı bilgileriniz hiçbir şekilde sistemimizde tutulmamaktadır. Müşteri bilgileriniz üçüncü şahısların erişiminden ve müdahalesinden korunmaktadır. Bu amaçla, üyelik işlemleri sırasında 128 bit SSL güvenlik alanı içinde hareket edilir. Bu, pratik olarak kırılması mümkün olmayan bir şifrelemedir ve uluslararası bir standarttır. İşlemler sürecine girmenizle birlikte güvenli bir sitede olduğunuzu anlamak için dikkat etmeniz gereken iki şey vardır. Bunlardan ilki browserınızın alt satırında bulunan bir anahtar ya da kilit simgesidir. Örneğin Internet Explorer programında bu sarı renkli bir kilittir. Buna ek olarak içinde olduğunuz sayfanın adresinin başındaki http:// , https:// olarak değişir. Bu güvenli alanda olduğunuzu ifade eder. İşlemlerinizle ilgili bilgileriniz şifrelenerek korunur. Bu bilgiler, ancak satış işlemleri sürecine bağlı olarak ve verdiğiniz talimat istikametinde kullanılır. Üçüncü kişilerin paylaşımına sunulmaz, devredilmez.

Gizlilik Politikası

Kişisel bilgileriniz (ad, rumuz, e-posta adresi, posta adresi, kredi kartı bilgileri, satın aldıklarınız vb.) kesinlikle başka kişi ve kuruluşlara verilmez . Üye olurken verdiğiniz tüm bilgilere sadece siz ulaşabilir ve siz değiştirebilirsiniz. Başka birinin sizinle ilgili bilgilere ulaşması ve bunları değiştirmesi mümkün değildir. Ödeme sırasında girdiğiniz kredi kartı bilgileri siz ve bankanız arasında gercekleşmektedir. Hesaplidukkan.com.com'da bilgileriniz tutulamaz ve kaydedilemez. İstediğiniz zaman Hesaplidukkan.com sitesi üyeliğinizden ayrılabilirsiniz.

Müşterinin sisteme girdiği tüm bilgilere sadece müşteri ulaşabilmekte ve bu bilgileri sadece müşteri değiştirebilmektedir. Bir başkasının bu bilgilere ulaşması ve bunları değiştirmesi mümkün değildir. Hesaplidukkan.com’dan gönderilen e-maillerin alt kısmında bulunan "Kampanya duyurularından haberdar olmak istemiyorsanız lütfen tıklayınız." linkine tıklayarak ya da site üzerinden "Hesabım" bölümde "Üyelik Bilgileri" alanında "Üyelikten çıkmak istiyorum" linkine tıklayarak e-mail gönderim listesinden kolayca çıkabilirsiniz.

Satış Sözleşmesi

18 yaşından küçük kişiler Hesaplidukkan.com'dan alışveriş yapamaz. Hesaplidukkan.com'dan yapılacak alışverişlerde Kredi Kartı (Visa, Mastercard) yöntemi kullanılabilmektedir. Sipariş tarihinden sonra gerçekleşen, daha önceden öngörülemeyen sebeplerden (tabii afet, savaş, terör, iletişim hatlarındaki büyük sorunlar vs.) dolayı sözleşmeyi imzalayan tarafların sorumluluklarını yerine getirememeleri ve bu durumun on (10) günden fazla sürmesi durumunda tarafların her birinin tek taraflı fesih hakkı doğacaktır. Fiyatlarımıza KDV dahil değildir. 

Hesaplidukkan.com'dan, satışa sunduğu ürünler için stok tutmamaktadır. Müşterileri tarafından sipariş edilen ürünler, ürünün üreticisi, distribütörü veya dağıtıcısından temin edilerek ulaştırılmaktadır. Nadiren de olsa, tedarikçi firma stoklarında bulunmayan ürünler yüzünden gecikmeler yaşanabilir. Bu tür sorunlardan dolayı ürünün temin edilememesi veya teslimatın gecikmesi durumunda müşterilerimiz bilgilendirilir ve istenirse ürün bedeli olarak alınmış olan tutar iade edilerek sipariş iptal edilir. Ücret iadesi başlığı altında detaylı bilgiyi bulabilirsiniz.

Hesaplidukkan.com'dan, müşterilerne satın aldıkları ürünleri kargo ile ulaştırmaktadır. Teslimat sırasında ürün paketi müşteri tarafından kontrol edilmeli, hasarlı paketler teslim alınmayarak tutanak tutturulmalıdır. Daha sonra sitemizin iletişim bilgileri kısmındaki telefon numaraları aranarak durum bildirilmelidir. Bunun akabinde sipariş yeniden hazırlanarak en kısa zamanda gönderilecektir. Eğer hasarlı, paketi açılmış ürünü teslim alırsanız kargo firmasının ürünü size tam olarak ulaştırdığını kabul etmiş olursunuz. Satın alınan ürünler, fatura tarihinden itibaren yedi (7) gün içerisinde, paketi açılmadan, kullanılmadan ve nedeni belirtilerek iade edilebilir. Hesaplidukkan.com'dan alışveriş yapan kişi ve kuruluşlar yukarıdaki maddeleri kabul etmiş sayılır.

İade Şartları

Hesaplidukkan.com'dan yaptığınız alışverişlerde, memnun olmadığınız bir ürün varsa, 7 gün içerisinde koşulsuz iade edebilirsiniz. İade işlemlerinizde kargo ücreti tarafımızca karşılanacaktır.

İadenizin depomuzca kabul edilmesi için iade talebinizle ilgili iade bağlantısı üzerinden destek kaydı oluşturarak müşteri temsilcilerimize bilgilendirme yapmanız gerekmektedir. İade talebinizin müşteri temsilcimiz tarafından oluşturulması ardından tarafınıza bir "İade Takip Kodu" verilecektir.

İade edeceğiniz ürünün kutusu, faturası ve kutu içeriği eksiksiz olmalıdır. İade gönderinizi bu şekilde hazırladıktan sonra İade Takip Kodu'nu paketin görülebilecek bir kısmına belirgin bir şekilde yazmanızı rica ederiz.

İade gönderinizin elimize ulaşmasının ardından yukarıda belirtildiği şekilde ürün kutu içeriğinin ve faturanın eksiksiz olması halinde ürün tutarının iadesi hesabınıza eksiksiz olarak yapılacaktır.

 

Toptan Satış Kuralları

 

Toptan satış ile, yani ticari bir girişimde bulunmak amacı ile satın alınan ürünlerde, yukarıdaki şartlara ek olarak, beğenmeme, fikir değiştirme yada istediğiniz performansta satılmaması gibi sebeplerle iadesi yoktur. Buna rağmen, aldığı üründe herhangi bir problem* olduğunu beyan eden bayiilerimizin ürünleri yenisi ile değiştirilecek yada mal değişimi ile yerine farklı bir ürün gönderimi yapılacaktır. Bayilerimizin ürünleri kargodan sağlam teslim alma sorumluluğu vardır. Taşıma şeklinden ve ürünün sağlam, satılabilir şeklinde teslimatından kargo firması sorumludur.

Toptan satış ile alınan ürünlerde sipariş alt limiti 500 TL dir. Hesaplidukkan.com, alt limit rakamını kişiye göre, duruma göre, talebe göre değiştirebilme hakkını saklı tutar. Aynı üründen 5 yada daha fazla adet alınıyorsa ilgili satış toptan satış olarak değerlendirilebilecektir. Hesaplidukkan.com, toptan satış adedini kişiye göre, duruma göre, talebe göre değiştirebilme hakkını saklı tutar.